BIO Farma Východná | Sortiment | GAZDOVIA.SK

BIO Farma Východná

BIO Farma Východná

„Šetrné k prírode, prospešné pre nás.“

Farma Východná je najvyššie položené ekologické hospodárstvo v Liptove (930 m.n.m.). Jedinečnosť Farmy Východná spočíva v čistej prírode, bohatých pastvinách, vôni bylín a zdravý vysokohorský vzduch. Kraj, kde sa pasie zdravé stádo kráv na nezničenej prírode, môže ponúknuť iba poctivý prírodný materiál. Pre našu farmu je charakteristická poctivá ekologická produkcia syrových výrobkov bez pridania rastlinných tukov a farbív. Naše mlieko má až 4,3 % podiel tuku a 3,5 % bielkovín. Vďaka tomu vám môžeme ponúknuť exkluzívne syrové delikatesy, lahodné prírodné syry, či bylinky. Pasienky plné liečivých bylín a horský vzduch s vôňou ihličia a hríbov sú garanciou pre vznik našich jedinečných farmárskych pochúťok.

Syry z Farmy Východná

Naša ponuka syrov obsahuje syry z kravského a ovčieho mlieka, ktoré sú pripravované tradičnými metódami procesom výroby parených syrov, ako aj výrobou exkluzívnych zrejúcich syrov.

Naše tradičné slovenské syry pozostávajú z údených oštiepkov, ručne ťahaných Ťahaničiek, ako aj z parených syrov Valach a Koliba. Syr, ktorý bol vyvinutý u nás na Farme je pomenovaný “Syrošík”, ktorý je jemne smotanový a ponúkame ho v ochutenej a neochutenej variante.

Exkluzívne extra vyzreté kravské a ovčie syry pod názvom Horal sú delikatesou na slovenskom trhu. Sú vynikajúce nielen na konzumáciu doma, alebo pri prezentáciách vína a iných produktov, ale sú aj originálnym darčekom pre známych a obchodných partnerov. Obzvlášť syry zrejúce viac ako 12 mesiacov, sú jedinečné.

Bylinky BIOTATRY

Tajomstvom našich lahodných čajov sú veľmi kvalitné suroviny. Vypestované a zozbierané bylinky precízne sušíme a spracovávame podľa unikátnych receptúr, takže každý čaj má svoju jedinečnú vôňu, farbu a chuť. V našich sypaných čajoch môžete rozoznávať kúsky jednotlivých liečivých rastlín.

Hospodárime ekologicky, takže pri pestovaní byliniek nepoužívame žiadnu chémiu. Naše produkty sú len BIO a celé vyrobené na Slovensku – priamo v srdci tatranskej prírody. Navyše, správnymi osevnými postupmi a kompostovaním robíme poľnohospodárstvo udržateľným a tým šetríme a chránime citlivé životné prostredie. A čo je najlepšie, všetko si to môžete prísť priamo k nám pozrieť. Sme na svoju prácu naozaj hrdí a radi vás privítame.

 

Informácie

Sledujte nás