Slowlandia

Slowlandia

Vyrábame na Slovensku výnimočné potraviny z výnimočných surovín. Bez kompromisov. Po svojom. Pomaly.

 
Slowlandia je krajina, ktorá možno ani neexistuje. Je to krajina, kde sa veci robia pomaly, poctivo, s dôrazom na kvalitu, udržateľnosť, tradíciu a zdravie. Možno je niekde v srdci Európy a možno je len v našich predstavách a túžbach.
 
Tvoríme na Slovensku výnimočné produkty z prémiových orechov, kakaa, zdravých sladidiel a vyberaných surovín. Sme rodinná firma, od zdravých sladidiel a predaja čokolády sme sa za 5 rokov postupne prepracovali k vlastnej výrobe. Všetky naše orieškové krémy, či už je to Slowtella alebo mandľový krém vyrábame podľa našich vlastných receptúr, pričom sme sa inšpirovali našimi návštevami remeselných producentov a farmárov v Taliansku a nespočetnými kilometrami nachodenými po odborných veľtrhoch a podujatiach.
 
Konzistencia, zloženie a chuť našich produktov sú jedinečné. Riadime sa heslom, že menej je viac. Nenájdete v nich množstvo bieleho cukru, žiadne emulgátory, palmový olej ani mlieko. Všetky naše krémy sú vegánske. Veríme v silu kvalitných surovín a snažíme sa, aby jednotlivé ingrediencie boli vždy v rovnováhe a nechali vyniknúť tú hlavnú – vyberaný, čerstvo pražený orech. Konzistencia je pre nás nie menej dôležitá. Zastávame názor, že krém má byť krém. Je preto otázkou výberu správnej technológie, ingrediencií a čokolatiérskeho umu ako bude výsledný krém vypadať. Rozmixovaná oriešková pasta v skle, v ktorej sa na polici oddelí vrstva oleja a cukor v nej škrípe pod zubami je pre nás nepodarok.
 
Nie sme výživoví poradcovia, tréneri ani lekári nikdy Vás nebudeme kŕmiť zaručenými radami pre zlepšenie výkonu, zdravia alebo Vás presviedčať o pozitívnych účinkoch na zdravie. Veríme, že kvalitné suroviny sú základ, a keď sa spoja s nadšením a umom a motiváciou výrobcu nie je len zisk, vznikne jedlo lepšie ako to bežne dostupné. Aké jedlo si zvolíte, je však len a len na Vás.
 
Našou úlohou a poslaním je vytvárať výnimočné produkty, z vyberaných surovín – také, ktoré vždy bez zaváhania ponúkneme aj svojim vlastným deťom. Budeme radi, ak ich aj vy s hrdosťou ponúknete, či darujete tým, na ktorých vám záleží. Aj v malej krajine sa predsa dajú robiť svetové veci.
 
Ponáhľaj sa pomaly / Festina lente /