Agrochov Šariš s.r.o.

Agrochov Šariš s.r.o.

Domáce vajíčka od spokojných sliepok chovaných vo voľnom výbehu

Ako dlho funguje vaša farma / výroba?

K farmárčeniu nás priviedli 30 ročné skúsenosti z tejto oblasti. Agrochov Šariš sme založili v roku 1994. Venujeme sa živočíšnej a rastlinnej poľnohospodárskej výrobe. Popritom predávame vajíčka, hydinu a zverinu.

 

Čo vás priviedlo ku gazdovaniu?

Zhodou náhod sme sa získali halové priestory. Najprv sme nevedeli ako ich využiť, ale na základe odporúčanie sme sa pustili do chovu brojlerov. Naším veľkým snom bol aj chov hovädzieho dobytka a aktuálne sme si ho splnili. Zameriavame sa na chov zvierat vo voľnom výbehu na zelených pastvinách s čerstvou vodou, lebo iba tak dosiahneme tú najvyššiu kvalitu mäsa a vajíčok.

 

Ktoré produkty sú u vašich zákazníkov najobľúbenejšie?

Najobľúbenejšie sú vajíčka. A my presne vieme prečo. Spokojné a zdravé sliepky žijúce vo voľnom výbehu so zelenou trávou a čerstvou vodou znášajú väčšie vajcia s krásnym žltým žĺtkom. Zákazníci cítia ten rozdiel v chuti a vzhľade, keď si urobia koláč alebo rezance z domácich vajíčok.

 

Aký je váš najobľúbenejší produkt, ktorý vyrábate?

Aj pre nás sú to vajíčka. Čo bolo prvé vajce alebo sliepka? :)

 

Čím sa odlišujete od iných fariem v rámci produkcie, procesu výroby, chovu?

Rodina je základ, preto sme založili na tomto princípe celé podnikanie. Sme rodinná firma, ktorá všetko robí poctivo a kvalitne. Naším cieľom je kvalita a nie kvantita. Sliepky si žijú spokojne vo voľnom výbehu a na podstielke. Aj strava je dôležitá, preto je prírodná. Dokrmujeme ich trávou alebo v zimnom období senom. Celý princíp chovu je založený na ručnej obsluhe. Krmivá si tiež vyrábame sami, lebo presne vieme, čo v nich je. Farbivá a éčka nemajú u nás miesto. Celý tento proces je síce náročný, ale vo výsledku to cíti zákazník v kvalite každého jedného vajíčka.