Floril

Floril

Do našich koláčikov okrem najlepších surovín zapekáme lásku 

Dávame do toho všetko. Lásku k našej rodine, našim zamestnancom a našim zákazníkom. Veríme, že spokojný zákazník je výsledkom toho, ak je spokojný náš zamestnanec. Veríme aj, že dobré nepotrebuje reklamu. Preto marketing robíme veľmi málo. Nejako záhadne prichádzate sami. Asi že slovo dá slovo. Inak si to nevieme vysvetliť. 

Sme podnik rodinný

Dvaja bratia a manželský pár. Spolu traja. Takto sme to založili desať rokov dozadu. Piekli po nociach popri práci a škole. Vždy s cieľom vyčarovať niekomu úsmev na tvári. Odvtedy je nás síce už 60, nič to však nemení na našom prístupe. Učíme naše deti piecť. Aj to, ako si vážiť ľudí, ktorých zamestnávame. Sú medzi nimi naši vlastní rodičia, súrodenci, bratranci, sesternice, ujovia, tety aj susedia. Príbuzných je nás spolu 20. Často sa nás ľudia pýtajú, či sa nepozabíjame a či nám to nekazí osobné vzťahy. My presadzujeme, že múdry človek sa vždy vie dohodnúť. Lebo sa dohodnúť chceme. S malými vzostupmi a pádmi, ale ide nám to fajn :-)

Sme podnik inovatívny

Nikdy nespíme na vavrínoch. Vždy sa máme kam posunúť, aby sme boli zajtra lepší, ako sme boli včera. Preto stále skúšame, vyvíjame, testujeme. Koláčik sme schopní napiecť aj sedemkrát, kým nie je dokonalý. Základom nášho úspechu je tvrdá práca. Nič viac, nič menej. Inovujeme aj technologicky. Vieme, že takéto férové ceny zákuskov by sme nikdy nedosiahli čisto ručnou prácou. Preto chodíme do sveta na vohľady. Dovážame si najmodernejšie stroje, ktoré Slováci ešte nepoznajú. Tie desaťtisíce vajíčok rozbíjame strojom. Špice prechádzajú cez štvormetrový tunel poťahovačky čokolády. Veterníky tlačíme drezírkou. Všetky naše zákusky krája ultrazvukový robot Jožko. Je rýchly, ako keby mal desať rúk.

Sme podnik ekologický

Veľmi sa snažíme o udržateľnosť. Vieme, že ešte to stále nie je dokonalé. Ale vieme aj, že každý malý krok vykonaný dnes pomôže našej planéte zajtra. Celkom vážne preto separujeme odpad. Zháňame také suroviny, ktoré majú čo najmenej obalu. A na streche máme namontované fotovoltaické panely. Takže vlastne k výrobe našich zákuskov prispieva samotné slnko, čo je úžasný pocit. Každý začnime od seba! Aj oceán je zložený z kvapiek vody :-)

V konečnom dôsledku dokážeme spolu meniť veci okolo nás k lepšiemu. A to je vlastne dôvod, prečo existujeme.