Poľnohospodárske družstvo Lieskovec | Sortiment | GAZDOVIA.SK

Poľnohospodárske družstvo Lieskovec

Poľnohospodárske družstvo Lieskovec

Príkladne sa staráme o zvieratá, a to cítite v chuti našich kvalitných výrobkov

Poľnohospodárske družstvo leží v obci Lieskovec vo Zvolenskej kotline v blízkosti mesta Zvolen. História vzniku družstva siaha do roku 1999. Hlavnou dominantou bola a stále je rastlinná a živočíšna prvovýroba. Zaoberáme sa chovom oviec, hydiny a hovädzieho dobytka. Zvieratá majú vytvorené podmienky ako na gazdovskom dvore. Pre dostatočný komfort sú  držané voľným chovom na hlbokej podstielke. Taktiež sme zapojení do programov „Welfare“ a „Dobré životné podmienky zvierat“. Dbáme na kvalitné kŕmenie, a preto je krmivo zabezpečené zväčša z vlastnej rastlinnej produkcie. Komponenty kŕmnej zmesi sa precízne dávkujú pod dohľadom odborných pracovníkov. Kŕmna zmes obsahuje všetky potrebné zložky pre správnu funkciu bachora hovädzieho dobytka a dostatok vitamínov, minerálov a všetkých pre telo dôležitých zložiek.

Na našej farme v Lieskovci sa počas celého roka vykonáva výkrm brojlerových kurčiat. Priaznivé prostredie v halách zabezpečuje systém vykurovania a ventilácie riadený cez počítač.  Od prvej chvíle majú neustály prístup k čistej vode a krmivu, ktoré sú zabezpečené automatickými linkami. Kŕmené sú výhradne komplexným certifikovaným krmivom bez antibiotík a rastových hormónov, ktorého zloženie je prispôsobené jednotlivým vývinovým štádiám rastu kurčiat. Chov je pravidelne kontrolovaný veterinármi na výskyt salmonely.

Nosnice voľne pobehujú, majú možnosť popoliť sa a nerušene znášať vajcia do hniezd. Tieto podmienky sa podobajú domácemu chovu sliepok. Sú kŕmené bio krmivom, ktoré neobsahuje žiadne geneticky modifikované suroviny a ani žiadne prídavné farbivá. V tom spočíva hlavný rozdiel v skvelej chuti Bio vajec.

Informácie

Sledujte nás