Alena Bernadičová - TEKVIČKA

Alena Bernadičová - TEKVIČKA

Rodinná farma, ktorá vyrába prvotriedne produkty nielen z tekvice

Prinášame vám viac ako len výrobky z tekvice, do našej práce vkladáme úsilie a snahu dodať do vašich domovov prvotriedne produkty, na ktoré môžeme byť hrdí. Čerstvosť a kvalita je u nás na prvom mieste. Denne pražíme čerstvé tekvicové jadierka a tiež lisujeme rastlinné oleje.

Tekvice na našej farme kvitnú už viac ako dvadsať rokov a my rastieme spolu s nimi – ako spoločnosť, aj ako rodina. Začiatky sú už dávno za nami, no nikdy nezabudneme na to, ako sa z nášho koníčka stala naša rodinná tradícia a následne aj spoločná osobná a pracovná cesta.

Poľnohospodárstvo sa nám pritrafilo do života, keď som mala asi desať rokov. Zatiaľ čo naša rodina prevádzkovala pohostinstvo, začala prejavovať stále väčší záujem o vlastnú rastlinnú výrobu. Tekvice boli medzi prvými plodinami našich polí. Mama ich po nociach piekla a ráno s nimi vyrážala autobusom na jesenné jarmoky. Práce bolo popri podnikaní dosť, no rýchlo priniesla svoje ovocie.

Okamihy, kedy sme ako rodina sedeli spolu, presekávali tekvice a spracovávali jadierka, boli a sú naše najcennejšie životné momenty. Neboli to pracovné chvíle, ale idylka, počas ktorej sme sa spoločne dlhé hodiny rozprávali, vymieňali si nápady na recepty alebo iba tak diskutovali o živote.

Zatiaľ sme napredovali pomaly – jadierka nám sušilo slnko a v malej pražiarni sme ich spracovávali, aby sme ich mohli vziať na trhy. Rodičia sa do tejto práce hlboko ponorili a rýchlo zistili, že ich napĺňa a chcú z nej urobiť neodlučiteľnú súčasť ich životov. Obaja boli nápadití, prišli s myšlienkami, ako sa venovať svojej srdcovej záležitosti aktívne, investovali do svojej vízie a výsledky na seba nenechali dlho čakať.Pribudli nové stroje, zohnali sme odberateľov jadierok (prevažne zo zahraničia) a nových pracovníkov. Produkcia vystrelila raketovým tempom.

Na našej farme neexistujú pojmy práca a voľno – je to pre nás čas strávený v kruhu rodiny. Nadšenie, ktoré do podnikania vniesli naši rodičia, zdieľame naďalej a preniesli sme ho aj na naše ratolesti. Každý deň trávime spoločne a každý deň sme radi za to, že fungujeme ako nerozlučný celok – jedna farma, jedna rodina.